אודות


שמי ד”ר ינון אריאלי ואני משקיע בשוק ההון, בעיקר במניות, מאז 2001. אני מנהל כסף למשקיעים גדולים ומייעץ לחברות בנושאי השקעות.

מידי פעם אני כותב על מניות בביזפורטל וגם בגלובס, אני מעביר הרצאות וקורסים על השקעות בשוק ההון ומנהל בלוג השקעות.

ואני חושב שכסף הוא לא הדבר הכי חשוב בחיים.

* * *

למה פתחתי את האתר הזה

לקח לי בערך שנתיים מאז שהתחלתי להשקיע, עד שהבנתי שהדרך היעילה ביותר להשיג תשואות גבוהות לתיק שלי, היא על ידי חיפוש מניות במקומות שאחרים לא מסתכלים בהם. אחרי בדיקה מקיפה מצאתי את הפיתרון – מניות ספין-אוף (אני חייב לתת קרדיט ענק לג’ואל גרינבלאט, אחד מהמשקיעים המצליחים ביותר בעולם, שהספר שלו “you can be a stock market genius” פתח לי את השער לתחום).

המדובר בחברות בת שהופרדו מחברת האם, חולקו לבעלי מניות חברת האם כדיבידנד, והחלו להיסחר כמניות עצמאיות. החוסר במידע פיננסי היסטורי, הממדים הקטנים יחסית, היעדר המלצות אנליסטים ועוד, הופכים את המניות האלו לאנונימיות, בלתי פופולאריות ואפילו לא רצויות בקרב המשקיעים של חברת האם – בדיוק התכונות שמאפשרות למניה להפוך להיות אטרקטיבית למדי. לכן, אם קונים את האיכותיות מביניהן בשלב הזה וממתינים בסבלנות, אפשר להרוויח מהן תשואות פנומנאליות, וכמובן לנצח את השוק.

כשסיפרתי על זה לחברים הקרובים שלי (שבדיוק כמו רובכם, אין להם רצון לחקור, לנתח ולבחור מניות בעצמם), הם הביעו עניין במעקב אחר הפעולות של התיק שלי, ולכן החלטתי להקים את האתר הזה. הוא פעל במתכונת פרטית בשנים הראשונות, ומאוחר יותר החלטתי לאפשר את השימוש בו לכל מי שחפץ בכך, והיום חברים בו מאות משקיעים. ניתן לעקוב אחר תיק מניות הספין אוף שלי גם באנגלית.

מה המטרה של תיק המניות שלי?

המטרה שלי ברורה – לנצח את שוק המניות בטווח הארוך, ובפער גדול כמה שיותר, אבל לא באמצעות הימור על מניות מסוכנות או על ידי מינוף של התיק. אני מתרכז רק במניות של חברות איכותיות ויציבות, הנסחרות במחירים אטרקטיביים. מניות שלאחר החזקה סבלנית של מספר שנים צפויות להניב לתיק תשואות מרשימות למדי. מכיוון שמרבית התיק שלי מושקע במניות זרות הנסחרות בארה”ב, מדד ההשוואה שלי הוא ה- S&P500, אולם השאיפה שלי היא לגבור גם על מדד ת”א 25 הישראלי. אני לא מצפה לנצח את השוק בכל שנה – זה לא אפשרי, אלא שהתשואה השנתית הממוצעת שלי לאורך השנים תהיה גבוהה יותר ממה שישיגו המדדים האלו.

בשביל להצליח בזה אני מחזיק את המניות שרכשתי עד שהן מגיעות למחיר ההוגן (בדרך כלל בין שנה לשלוש שנים), תוך שאני מתעלם מתנודתיות המחיר שלהן בדרך (לפעמים, כשהן יורדות למטה בחדות, אני אפילו רוכש מהן יחידות נוספות). מאז 2004 אני מצליח לנצח את השוק בפער גדול, ואני מאמין שאצליח לעשות את זה גם בעתיד כל עוד אמשיך להשקיע בחכמה, באחריות ובסבלנות. אתם מוזמנים להצטרף אלי למסע הקסום הזה.

* * *

הדברים המובאים באתר הינם לצורך מידע כללי בלבד ואין לראות בהם משום המלצה ו/או ייעוץ לגבי כדאיות ההשקעה בניירות ערך ו/או מכשירים פיננסיים אחרים. הדברים אינם מהווים תחליף לייעוץ ספציפי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה בהם שימוש עושה זאת על דעתו ועל אחריותו בלבד. לכותב אין רישיון ייעוץ השקעות, ויש לו עניין אישי בניירות הערך שהוזכרו.