איך זה עובד


האתר הזה מאפשר לכם לעקוב, ואם אתם רוצים אז גם לחקות אחד-לאחד, את תיק המניות שלי. התיק מורכב בעיקר ממניות הנסחרות בבורסות בארה”ב (וקצת בישראל ובאירופה), הנבחרות בפינצטה לאחר ניתוח מעמיק ורכישתן בהנחה גדולה לשווי ההוגן שלהן. מה זו הנחה גדולה? אני אוהב לקנות דולר ולשלם עליו חצי דולר בלבד, כלומר לקנות מניה בפחות ממחצית המחיר האמיתי שהיא שווה. המיקוד שלי הוא בעיקר במניות ספין אוף, שעל היתרונות הרבים שלהן תוכלו לקרוא בעמוד הבית, אבל כמובן שאם אני מאתר מניה אטרקטיבית מסוג אחר, אני תמיד שמח להכניס גם אותה לתיק.

אני משתמש באסטרטגיית השקעת ערך המתבססת על “קנה בזול ומכור במחיר ההוגן”, ולכן לאחר הרכישה אני מחזיק את המניות בסבלנות כמה שצריך עד שהן עולות בחזרה למחיר ההוגן. זה אורך בדרך כלל בין שנה למספר שנים. בתיק יש בדרך כלל כ-15 מניות, כך שאתם יכולים להבין שמבוצעות בו מעט פעולות קניה ומכירה (שעליהן אתם כמובן מקבלים עדכון), בדיוק כמו אופן ניהול התיקים של משקיעי הערך המצליחים ביותר בעולם.

בעמוד “התיק” מוצגים הניירות השונים, הסימבול שלהם כדי שתוכלו לאתר אותם בקלות, שיעור ההחזקה שלהם מתוך סך הכסף בתיק בשביל שתוכלו לחקות אותו בדיוק אם אתם רוצים, ובנוסף, ליד כל מניה מוצג דירוג “קניה” או “החזקה” כדי שמשקיעים חדשים ידעו אם למניה יש עדיין אפסייד מספיק גדול או שעדיף שלא לקנות אותה כעת.

פרט לתיק עצמו, אחת למספר ימים אני מעלה לאתר סקירות עדכניות על המניות בתיק ועל מניות נוספות שנראות מעניינות להשקעה, וכן סקירות מאקרו שעוזרות לנו להבין את ההתרחשויות בשווקים ואת רמת התמחור שלהם.

אם החלטתם לחקות את תיק המניות שלי (אחרי שקראתם בעיון את תקנון האתר), הנה הדרך היעילה ביותר לדעתי לעשות את זה:

1. עקבו אחר העדכונים על פעילות חדשה בתיק
2. פתחו חשבון השקעות (בניהול עצמאי) אצל ברוקר פרטי
3. החליטו על סכום ההשקעה
4. בנו את תיק המניות שלכם
5. לאחר מכן, עקבו אחר פעולות ההשקעה שאני מבצע בתיק שלי

1. עקבו אחר הפעילות באתר

בכל פעם שיעלה עדכון חדש לאתר (פעולת קניה או מכירה של מניה, סקירה חדשה או כל תוכן חדש נוסף) תקבלו עדכון למייל מיד לאחר העלאת התוכן לאתר. מומלץ כי תעקבו אחר העדכונים האלו כדי לנהל את התיק שלכם בחכמה בהתאם לפעילות התיק באתר.

2. פתחו חשבון השקעות אצל ברוקר פרטי

הברוקרים הפרטיים הם אותם בתי השקעות שאתם מכירים היטב, משום שהם מנהלים את קרנות הפנסיה, קופות הגמל וביטוחי המנהלים שלכם. היתרון הגדול הוא שאצלם לא תשלמו דמי ניהול חשבון גבוהים או עמלות אחרות שיגבה מכם הבנק. הברוקרים הפרטיים גובים דמי ניהול נמוכים בלבד ועמלה מזערית עבור פעולות הקנייה והמכירה של ניירות הערך שתבצעו. זה הכל. ללא עמלת מינימום או עמלת מינימום של כמה שקלים בודדים, ללא דמי משמרת, ללא דמי ביטול פעולה או עמלות אחרות.

בנוסף, אצל ברוקר פרטי הכסף שלכם שנמצא בעובר ושב (עו”ש) יזוכה אוטומאטית בריבית גבוהה באופן משמעותי מהריבית שתקבלו עבור הפיקדונות בבנקים. שעות הפעילות היומיות של הברוקרים גם נמשכות שעות רבות יותר מאשר בבנקים, ולכן תוכלו לקבל בדרך כלל שירות גם בשעות הערב.

אחרי שנים רבות של השקעות והיכרות עם רוב הברוקרים בשוק, מצאתי כי הברוקרים האמינים והזולים ביותר, שנותנים שירות ותמיכה מעולים הם:

ברוקרים ישראלים:

דש מיטב בית השקעות. לפתיחת חשבון פנו לטלפון 03-7903555 שלוחה 3 או למייל open-trade@meitavdash.co.il

אי.בי.אי (IBI) בית השקעות. לפתיחת חשבון פנו לטלפון 03-5197933 שלוחה 1 או למייל itrademail@ibi.co.il

ברוקר אמריקני (למי שמשקיע בעיקר בניירות זרים): Interactive Brokers . לפתיחת חשבון פנו לאינטראקטיב ישראל (לשעבר בי טריידר) בטלפון 03-6322343 או למייל info@inter-il.com

ציינו כי הופניתם על ידי “האתר של ינון אריאלי”, וכי אתם מבקשים את התנאים המועדפים לחברי האתר שלי.

אדגיש כי אין לי אחריות על פעילות הברוקר שהוצג, וכמובן שאתם יכולים לפתוח חשבון אצל ברוקר אחר, לפי שיקול דעתכם.

3. החליטו כמה אתם רוצים להשקיע

השקיעו במניות רק כסף עודף שלא תזדקקו לו בחמש השנים הקרובות. כספים להם תזדקקו בשנים הקרובות, עדיף להשקיע ברכיבים סולידיים בלבד (אג”ח ממשלתיות, מק”מ ופיקדונות).

4. בנו את התיק שלכם

הדרך היעילה ביותר לחקות את התיק היא לקנות את כל המניות בתיק שמקבלות דירוג “קניה” לפי אחוז ההחזקה המצוין בעמוד התיק. את שאר כספי ההשקעה שלכם עדיף להשקיע ברכיבים נטולי סיכון (למשל מק”מ או קרן כספית), בכדי שיהיו זמינים לקניית מניות חדשות שיכנסו לתיק בעתיד.

5. איך לנהל את התיק

אם החלטתם לחקות את התיק שלי, פשוט עקבו אחר פעולות ההשקעה שלי: מכרתי מניה – מכרו, קניתי מניה – קנו בהתאם לשיעור ההחזקה בתיק.

זכרו שלא מדובר בהמלצות קניה או מכירה! ההחלטה כיצד להשקיע ואילו מניות לקנות או למכור היא אך ורק שלכם (קראו את התקנון המלא, שאישרתם כשהצטרפתם לאתר).

מה לעשות עם הדיבידנדים או הכספים ממניות שנמכרו?

חלק מהחברות בתיק יחלקו דיבידנדים לאורך תקופת החזקתן. לרוב אני משתמש בדיבידנדים לשם קנית יחידות נוספות מאותה המניה, ולעיתים הם מתווספים ליתרת המזומנים שלי ומחכים לקנית מניה חדשה. אם לא הודעתי לכם על כך במפורש, קנו עם כספי הדיבידנד יחידות נוספות מהמניה שחילקה אותם.

ההצלחה של התיק שלכם תלויה בעיקר בכם – בהתמדה ובסבלנות שלכם לאורך זמן

אסטרטגיית ההשקעה שלי מבוססת על קנית מניות הנסחרות במחירים אטרקטיביים, והחזקתם בסבלנות לאורך תקופה של שנה עד שלוש שנים בממוצע. בדרך, כל מניה עשויה לעלות ולרדת בשיעורים ניכרים מבלי שאמכור אותה. קחו את זה לתשומת ליבכם.

* * *

הדברים המובאים באתר הינם לצורך מידע כללי בלבד ואין לראות בהם משום המלצה ו/או ייעוץ לגבי כדאיות ההשקעה בניירות ערך ו/או מכשירים פיננסיים אחרים. הדברים אינם מהווים תחליף לייעוץ ספציפי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה בהם שימוש עושה זאת על דעתו ועל אחריותו בלבד. לכותב אין רישיון ייעוץ השקעות, ויש לו עניין אישי בניירות הערך שהוזכרו.